.blog uzantılı alan adı satışları

.blog Uzantılı Alan Adı Satışları

.blog uzantılı alan adı satış detaylarını sizlerle paylaşmadan önce .blog domain nedir ? neyi temsil eder ? biraz bahsetmek istiyorum. İnternetin en vazgeçilmez web sayfalarından biri olan bloglar için daha önceleri bloggerlar aldıkları herhangi bir uzantılı domain içerisinden bir blog sayfası oluşturarak ya da Blogger, WordPress vs. popüler alan adları içerisinden bir sub domain seçerek bir blog oluşturabiliyorlardı. Tüm dünya da sayısı her gün binlerce artan bloggerlar için düşünülmüş olan .blog uzantılı alan adlarının 2016 yılında kayıt edilebilir olduğu duyurulmuştu hatırlayanlarımız mutlaka vardı. .blog alan adlarının genel kullanıma açıldığını öğrendikten sonra ben de alanadi.blog adresini kayıt ettirip bu siteyi kurmayı hedeflemiştim. Blog projem biraz uzun sürdüyse de niyahet ki hayata geçirmeyi başardım 🙂

Bloggerlar için mükemmel olduğuna inandığım .blog uzantılı alan adları için bazı satış detayları ve istatistik sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Toplamda 60.055 adet kayıt .blog uzantılı bulunmakta. New gTLD uzantıları arasında en yüksek kullanım oranına rastlamış olduğum .blog uzantılı alan adları arasındaki park halinde bulunan domain sayısı 42% oranı ile 23,338 adet. Normalde diğer new gTLD uzantıların park oranlarını 60%’ lara kadar çıkmış durumda.

Sol tarafta paylaşmış olduğum bugün için sayısal değerlerine baktığımızda toplamda 274 adet .blog uzantılı alan adı kaydı gerçekleştiğini ve en fazla alan adı kaydının Automattic Inc. registry firması üzerinden kaydedildiğini söylemek mümkün. Automattic Inc. toplamda 29,721 adet .blog domain kaydı gerçekleştirdiğini de belirtmek isterim. Bu oran yaklaşık tüm kayıtlı .blog alan adlarının 49% oranına denk gelmektedir. Firma üzerinde kayıtlı .blog alan adı sayısının bu kadar yüksek olmasını firmanın WordPress desteği veren bir firma olduğunu düşünüyorum. Henüz çok yeni olan .blog alan adları için gerçekleşen alan adı satışlarını aşağıda bulabilirsiniz.

.blog uzantılı alan adları için en güncel haberlerle yeniden görüşebilmek üzere..

Alanadı Satış Fiyatı Tarih Broker
weed.blog 7,877 USD 20.2.2017 Sedo
bitcoin.blog 5,555 USD 20.2.2017 Sedo
forex.blog 2,159 USD 20.2.2017 Sedo